Kalender

< 2018 >
April
Mån
Tis
Ons
Tor
Fre
Lör
Sön
mars
mars
mars
mars
mars
mars
1
  • Påsk
    Hela dagen
    2018-04-01

    No additional details for this event.

  • Rallykurs NKL
    18:00 -19:30
    2018-04-01

    Instruktör Martina Lundbeck

2
  • Påsk
    Hela dagen
    2018-04-02

    No additional details for this event.

  • MH
    08:00 -16:00
    2018-04-02

    Plats: Appellplanen Lomma BK
    Kontaktperson: Ingrid Borg Vogel

  • Grundkurs
    15:00 -16:00
    2018-04-02

    Grundkurs 15:00-16:30
    Instruktörer: Marie Billqvist och Jeanette Dahlberg

  • Kurs Agility
    19:15 -20:45
    2018-04-02

    Grundkurs                       Instruktörer: Frida Nilsson och Jenny Fridh

  • Fler händelser
    • Påsk
      Hela dagen
      2018-04-02

      No additional details for this event.

    • MH
      08:00 -16:00
      2018-04-02

      Plats: Appellplanen Lomma BK
      Kontaktperson: Ingrid Borg Vogel

    • Grundkurs
      15:00 -16:00
      2018-04-02

      Grundkurs 15:00-16:30
      Instruktörer: Marie Billqvist och Jeanette Dahlberg

    • Kurs Agility
      19:15 -20:45
      2018-04-02

      Grundkurs                       Instruktörer: Frida Nilsson och Jenny Fridh

3
  • Stuga&Plan bokad
    08:00 -17:00
    2018-04-03

    Lydnadskurs för Karin Haglund.
    Kontaktperson: Jessica Carling

  • Kurs Nosework
    19:00 -20:30
    2018-04-03

    Instruktör: Sofie Boyström
    OBS! Klubbstugan kommer att användas!

  • Kurs Agility
    19:00 -20:30
    2018-04-03

    Tävlingskurs klass 1   Instruktörer: Karin Juhl, Marie Staberg

4
  • Stuga&Plan bokad
    08:00 -17:00
    2018-04-04

    Lydnadskurs för Karin Haglund.
    Kontaktperson: Jessica Carling

  • Valpkurs
    18:30 -20:00
    2018-04-04

    Instruktörer: Lotta Pettersson, Karin Permskog

  • Kurs Agility
    19:00 -20:30
    2018-04-04

    Tävlingskurs klass 2-3   Instruktör: Christopher Nilsson

5
  • Rallykurs FKL+AKL
    19:00 -20:30
    2018-04-05

    Instruktör: AnnaKarin Dahlstedt

  • Kurs Agility
    19:00 -20:30
    2018-04-05

    Fortsättning/Handling   Instruktörer: Peter Waldholm och Åsa Kjärkner

6
  • Stuga&Plan bokad
    08:00 -17:00
    2018-04-06

    Delar av stugan och planen är bokade för lydnadskurs.
    Kontaktperson: Yvonne Rosberg

7
8
9
  • Grundkurs
    18:00 -19:30
    2018-04-09

    Grundkurs 18:00-19:30
    Instruktörer: Marie Billqvist och Jeanette Dahlberg

  • Lydnadskurs
    18:30 -20:00
    2018-04-09

    Tävlingslydnadskurs.
    Instruktör: Fílip Ertzinger

  • Kurs Agility
    19:15 -20:45
    2018-04-09

    Grundkurs                       Instruktörer: Frida Nilsson och Jenny Fridh
    Tävlingskurs klass 2-3   Instruktör: Johan Winberg

10
  • Kurs Nosework
    19:00 -20:30
    2018-04-10

    Instruktör: Sofie Boyström

    OBS! Klubbstugan kommer att användas!

11
  • Valpkurs
    18:00 -20:00
    2018-04-11

    Instruktörer: Lotta Pettersson, Karin Permskog

  • Kurs Agility
    19:00 -20:30
    2018-04-11

    Tävlingskurs klass 2-3   Instruktör: Christopher Nilsson

12
  • Rallykurs FKL+AKL
    19:00 -20:30
    2018-04-12

    Instruktör: AnnaKarin Dahlstedt

  • Kurs Agility
    19:00 -20:30
    2018-04-12

    Fortsättning/Handling   Instruktörer: Peter Waldholm och Åsa Kjärkner

13
14
  • SWDI Kurs
    09:00 -17:00
    2018-04-14

    Kontaktperson: Mari Kjellkvist

15
16
  • Grundkurs
    18:00 -19:30
    2018-04-16

    Grundkurs 18:00-19:30
    Instruktörer: Marie Billqvist och Jeanette Dahlberg

  • Valpkurs
    18:30 -20:00
    2018-04-16

    Instruktör: Martina Eberhard

  • Lydnadskurs
    18:30 -20:00
    2018-04-16

    Tävlingslydnadskurs.
    Instruktör: Fílip Ertzinger

  • Kurs Agility
    19:15 -20:45
    2018-04-16

    Grundkurs                       Instruktörer: Frida Nilsson och Jenny Fridh
    Tävlingskurs klass 2-3   Instruktör: Johan Winberg

  • Fler händelser
    • Grundkurs
      18:00 -19:30
      2018-04-16

      Grundkurs 18:00-19:30
      Instruktörer: Marie Billqvist och Jeanette Dahlberg

    • Valpkurs
      18:30 -20:00
      2018-04-16

      Instruktör: Martina Eberhard

    • Lydnadskurs
      18:30 -20:00
      2018-04-16

      Tävlingslydnadskurs.
      Instruktör: Fílip Ertzinger

    • Kurs Agility
      19:15 -20:45
      2018-04-16

      Grundkurs                       Instruktörer: Frida Nilsson och Jenny Fridh
      Tävlingskurs klass 2-3   Instruktör: Johan Winberg

17
  • Kurs Nosework
    19:00 -20:30
    2018-04-17

    Instruktör: Sofie Boyström

    OBS! Klubbstugan kommer att användas!

  • Kurs Agility
    19:00 -20:30
    2018-04-17

    Tävlingskurs klass 1   Instruktörer: Karin Juhl, Marie Staberg

18
  • Ag. tränings-tävling
    16:00 -20:00
    2018-04-18

    2-klubbstävling (Lomma och Lund)
    Kontaktperson : Katarina König Morin

  • Valpkurs
    18:00 -20:00
    2018-04-18

    Instruktörer: Lotta Pettersson, Karin Permskog

19
  • Rallykurs FKL+AKL
    19:00 -20:30
    2018-04-19

    Instruktör: AnnaKarin Dahlstedt

  • Kurs Agility
    19:00 -20:30
    2018-04-19

    Fortsättning/Handling   Instruktörer: Peter Waldholm och Åsa Kjärkner

20
21
22
23
  • Grundkurs
    18:00 -19:30
    2018-04-23

    Grundkurs 18:00-19:30
    Instruktörer: Marie Billqvist och Jeanette Dahlberg

  • Valpkurs
    18:30 -20:00
    2018-04-23

    Instruktör: Martina Eberhard

  • Lydnadskurs
    18:30 -20:00
    2018-04-23

    Tävlingslydnadskurs.
    Instruktör: Fílip Ertzinger

  • Kurs Agility
    19:15 -20:45
    2018-04-23

    Grundkurs                       Instruktörer: Frida Nilsson och Jenny Fridh
    Tävlingskurs klass 2-3   Instruktör: Johan Winberg

  • Fler händelser
    • Grundkurs
      18:00 -19:30
      2018-04-23

      Grundkurs 18:00-19:30
      Instruktörer: Marie Billqvist och Jeanette Dahlberg

    • Valpkurs
      18:30 -20:00
      2018-04-23

      Instruktör: Martina Eberhard

    • Lydnadskurs
      18:30 -20:00
      2018-04-23

      Tävlingslydnadskurs.
      Instruktör: Fílip Ertzinger

    • Kurs Agility
      19:15 -20:45
      2018-04-23

      Grundkurs                       Instruktörer: Frida Nilsson och Jenny Fridh
      Tävlingskurs klass 2-3   Instruktör: Johan Winberg

24
  • Städdag
    17:00 -21:00
    2018-04-24

    Kom från 17:00 och hjälp till en stund att städa på planen och i stugan 🙂

  • Kurs Agility
    19:00 -20:30
    2018-04-24

    Tävlingskurs klass 1   Instruktörer: Karin Juhl, Marie Staberg

25
  • Klubbstugan bokad
    18:00 -20:00
    2018-04-25

    Drop-in Vaccination
    Fågel- och Smådjurskliniken, Lomma

  • Valpkurs
    18:00 -20:00
    2018-04-25

    Instruktörer: Lotta Pettersson, Karin Permskog

  • Kurs Agility
    19:00 -20:30
    2018-04-25

    Tävlingskurs klass 2-3   Instruktör: Christopher Nilsson

26
  • Rallykurs FKL+AKL
    19:00 -20:30
    2018-04-26

    Instruktör: AnnaKarin Dahlstedt

  • Kurs Agility
    19:00 -20:30
    2018-04-26

    Fortsättning/Handling   Instruktörer: Peter Waldholm och Åsa Kjärkner

27
28
  • TÄVLING AGILITY
    07:00 -17:00
    2018-04-28

    Officiell tävling Agility.
    Kontaktperson: Katarina König Morin

29
  • TÄVLING AGILITY
    07:00 -17:00
    2018-04-29

    Officiell tävling Agility.
    Kontaktperson: Katarina König Morin

  • Rallykurs NKL
    18:00 -19:30
    2018-04-29

    Instruktör Martina Lundbeck

30
  • Valpkurs
    18:30 -20:00
    2018-04-30

    Instruktör: Martina Eberhard

  • Lydnadskurs
    18:30 -20:00
    2018-04-30

    Tävlingslydnadskurs.
    Instruktör: Fílip Ertzinger

maj
maj
maj
maj
maj
maj